Araba Hayranlarının Takip Etmesi Gereken 5 Instagram Hesabı

0 3.675

Instagram günümüzde aylık 700 milyon kullanıcı barajını geride bırakmış durumda. Muhtemelen 2018 yılında aylık 1 milyar kullanıcıya ulaşacağı tahmin ediliyor. İlk başlarda sadece fotoğraf paylaşım uygulaması olan instagram bugün videoların, hikayelerin paylaşıldığı ve canlı yayınların gerçekleştiği devasa bir platform haline geldi. Durum böyle olunca aradığınız her sektörden, alandan veya konuda takip edeceğiniz birçok hesap bulabilirsiniz. Bizim alanımız otomobil sektörü olduğu için instagramda takip edeceğiniz 5 hesabı bir araya getirdik. Bu hesaplarda her gün Türkiye ve dünya yollarında görüntülenen lüks otomobil paylaşımlarını bulmanız mümkündür.

1 OtoparkCom

OtoparkCom

Youtube’da 200 binden fazla abonesi ile Türkiye’nin en büyük otomobil kanallarından birisi olan @OtoparkCom‘u araba hayranları arasında bilmeyen yoktur. Youtube kadar web üzerinde de iyi bir okuyucu kitlesine sahip olan otopark.com’un ekibinde kurucusu Sinan Koç ile birlikte toplam 30 kişi yer alıyor. Bir otomobil hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz Youtube kanallarını mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Zira Türkiye’de satışı gerçekleşen araçların birçoğunun inceleme ve test videolarını burada bulmanız mümkündür.

2 ArabaHayranları

ArabaHayranları

Global araba hayranları topluluğu olan @teamwolcars tarafından Türkiye’ye özel olarak açılan @arabahayranlari hesabında hem dünya yollarında hem de Türkiye yollarında görüntülenen lüks otomobilleri bulabilirsiniz. 100 binden fazla takipçiye sahip olan hesabın paylaşımlarını #wolcars etiketiyle takip edebilirsiniz.

3 CarBlogTurkiye

CarBlogTurkiye

Instagram’da 130 binden fazla takipçiye sahip olan @carblogturkiye araba hayranlarının takip edebileceği alternatif hesaplardan birisidir. Yine bu hesapta Türkiye ve dünya yollarında görebileceğiniz otomobillerin fotoğraf ve videolarını bulabilirsiniz. Aynı zamanda paylaşımlarını #CBTR etiketiyle takip edebilirsiniz.

4 Cars Of İzmir

Cars Of İzmir

Ağırlık olarak İzmir’de bulunan lüks otomobillerin fotoğraf ve videolarını paylaşan @carsofizmir aynı zamanda diğer şehir ve ülkelerde yer alan araçların paylaşımlarına da yer vermektedir. Araçlarınızın Cars Of İzmir hesabından yayınlanmasını istiyorsanız kendilerine direct mesaj veya mail üzerinden ulaşabilirsiniz.

5 Araba Severler

Araba Severler

Ağırlıklı olarak araba fotoğrafçılarının paylaşımlarına yer veren @arabaseverler hesabıyla Türkiye yollarında yer alan lüks otomobillerini yakından takip edebilirsiniz. 70 binden fazla takipçi olan Araba Severler hesabında arabalarınızın yer alamasını isterseniz kendilerine direct mesaj veya mail aracılığıyla ulaşabilirsiniz.