Automechanika İstanbul Sona Erdi

0 750

11-14 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenen Avrupa’nın 1 numaralı OEM ve satış sonrası etkinliği Automechanika Istanbul büyük bir katılım ile sona erdi.

TÜYAP Fuar, Kongre ve Sergi Merkezinde gerçekleşen fuara Parça & Sistemleri, Aksesuarlar & Tuning, Onarım & Bakım, Servis & Araç Yıkama ve BT & Yönetim alanlarında toplamda 1500’e yakın firma katılım sağladı. Fuarda Türk firmalarının yanı sıra fuara en büyük katılım geçtiğimiz yıl olduğu gibi Çin’den olurken, Hong Kong,  Tayvan, Almanya, İspanya, İngiltere, Arjantin ve Tunus gibi dünyanın birçok ülkesinde gelen yabancı firmalarda kurdukları standlarda yeni ürünlerini müşterilerine sergileme ve tanıtma fırsatına sahip oldular.

Katılımcı Sayısı Her Yıl Artış Sağlıyor

2001 yılında ilk kez gerçekleştirilen Automechanika İstanbul’a 5500 m2 kapalı alanda 302 firmanın katılımı sağlanmıştı. Her geçen yıl dünya genelinde büyüme sağlayan fuara geçtiğimiz yıl 2013’te yaklaşık 28 bin m2 kapalı alanda 1245 firma katılım sağlarken, 4 gün boyunca süren etkinliği yaklaşık 44 bin kişi ziyaret etmişti.

Bu yıl ise yaklaşık 35 bin m2 kapalı alanda gerçekleşitirilen fuara dünya genelinde 1475 firma katılım sağladı.

 

Carre Wheels Automechanika İstanbul

Salon 8 H130’da 4 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayan Carre Wheels, yeni 17 ve 18 inç jant modellerini müşterilerine sergiledi. Yurt içi ve yurt dışından gelen birçok satıcının dikkatini çeken carre jant modelleri yeni bayi anlaşmalarını beraberinde getirdi. Yeni jant modellerinin yanı sıra fuarın en çok dikkat çeken diğer modelleri de Carre Wheels’in kardeş markası Dinomo Wheels‘in jant tasarımına yeni bir boyut getiren modelleri Romeo, Pirate Jack ve Felix oldu.