BlaBlaCar – Güvenli Yolculuk Paylaşım Uygulaması

0 743

19 ülkede, 20 milyondan fazla üyeye ulaşan ve ülkemizde de hizmet veren BlaBlaCar, şehirler arası yolculukları güvenli bir şekilde paylaşıma açan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Aynı istikamete yolculuk yapacak olan araç sahiplerine ve yolculara uygun fiyatta yolculuk yapmalarını sağlayan BlaBlaCar, yolcular arası güvenilirliği ön planda tutuyor. Cep telefonu, e-posta gibi kişisel hesaplardan onay alan ve güncel profil resmi ile üyeliklere yer veren uygulamada yolculuk öncesi kişiler arası mesajlaşma ve deneyim puanları ile birbirlerini tanıma fırsatı sağlıyor.

deneyim-seviyeleri

Aynı istikamete gidenleri buluşturan uygulamada yolculuk için boş koltuk arayanlar ile aracındaki boş koltukları paylaşmak isteyenler bir araya geliyor. Yolculuğu sadece 3 adımda planlayan BlaBlaCar‘da aynı zamada sadece hanımlara özel yolculuk ilanlarıda düzenlemek mümkün. Şehirler arası uzun yolculukların yanında kullanılcar dilerse şehir içi yolculuklarına da ilanlar verebiliyor. İstanbul içinde iş nedeniyle sürekli aynı istikamete giden üyeler bu sayede gidiş-gelişlerini toplu taşıma araçlarına göre daha hızlı ve uygun fiyata getirebilirler.

Örneğin İstanbul – Ankara arası 32 TL, İstanbul – İzmir arası 32 TL, Ankara – İzmir arası 40 TL’ye koltuk bulmak mümkün. Otobüs firmalarına göre yaklaşık %50 düşük fiyatların yer aldığı uygulama sayesinde yeni insanlar ile tanışmak ve yolcukları daha eğlenceli hale getirmek münkün.

BlaBlaCar websitesi dışında Android ve iOS uygulamaları ile mobilde kullanılabilmektedir.