Ferdi Kaza Sigortası Yaptırmanın Önemi

0 1.334

Artık hayatımız o kadar hızlı bir akış içerisine girdi ki, zamanın nasıl geçtiği anlamıyoruz. Bu bazen yoğun iş temposuyla yaşanırken bazen ise trafikte geçiyor. Zaman nasıl geçerse geçsin hayatımıza her zaman bir risk barındırmaktadır. Sağlık beslenme, spor yapma, bol bol su tüketme bizlere uzun bir yaşam katarken hiç beklenmekdik bir anda başımıza gelebilecek kazalar bizleri sakat bırakabilir yada yaşamımızı yitirmemize neden olabilir. Tabiki hiç bir zaman kazaların gerçekleşmesini kimse istemez fakat ne zaman olabilme ihtimaline karşı tedbirler ve teminatlar alınmalı. Bu teminatların başında da Ferdi Kaza Sigortası gelmekmektedir.

Kişisel sigorta ürünleri altında yer alan ferdi kaza sigortası ile aniden gerçekleşen bir olay karşısında yaşanacak sakatlanma veya yaşamın yitirilmesi durumunda sizi veya sevdiklerinizi koruyan bir güvence veya teminat olarak ifade edilebilir. Bu teminat kapsamına kaza sonucu oluşabilecek tedavi masrafları, tazminat, iş görememezlik gibi konular girmektedir.

ferdi kaza sigortası

Kazaları önceden tahmin edebilmek yada engellemek şu zamanda pek mümkün değil, fakat tedbirler almak ve kaza riskini aza indirmek mümkün. Örneğin çalıştığınız iş yerinde iş güvenliği ekipmanlarını kullanmak ve kurallarına uygun çalışmak, yolculuk esnasında emniyet kemeri takmak ve trafik kurallarına uymak, düzenli sağlık kontrolleri yaptırarak oluşabilecek hastalıklara erken teşhiş koymak bunların içerisinde yer alabilir.

Günümüzde hazırlanan ferdi kaza sigortaları Türkiye dışında da geçerli olup, teminat kapsamı altında ambulans hizmeti, cenaze işlemleri, sigortalının yaralanması sonucu nakli yada geri dönüş seyahati, eşlik edenlerin nakli yada daimi ikametgahlarına geri dönüş, aile üyelerinden birisinin seyahati ve konaklaması ile reşit olmayan çocuklarına ani hastalık veya kaza durumunda yardım hizmetleri sunmaktadır.

Birçok özel sigorta şirketi aynı zamanda ferdi kaza sigorta teminatı kapsamı dışında kendi özel yardım hizmetleride sunmaktadır. Ödemeleri yıllık prim tutarı şeklinde gerçekleşen sigortalarda, yaşam kaybı, sürekli sakatlık, tedavi masrafları gibi durumlar karşısında sigortalı sahibine yada ailelerine ödemeler sağlanmaktadır.

Sayıları her geçen gün artan sigorta şirketleri rakipleri karşısında bir adım daha öne geçebilmek için ekstra hizmetler sunarak hayatın yoğun temposu içerisinde karşılaşılabilecek her türlü zorluklara çözüm arayışı sunmaktalar. Sizlere tavsiye edebileceğimiz ferdi kaza sigortasına buradan ulabilirsiniz.