Filmlere Özel Hazırlanmış 5 Özel Araba

0 1.752

Bazı filmlerde kullanılan arabalar filmlerden daha dikkat çekici ve akılda kalıcı olabiliyor. Bunlara örnek olabilecek 5 filmi listemizde bir araya getirdik. Bir çoğunuz bu filmlerin her serisini mutlaka izlemişsiniz. Geleceğe dönüş filmi akıllara geldiğinde kullanılan otomobil gözümüzün önüne gelir. James Bond filmlerinin çoğunda Aston Martin modeleri yer aldığını hatırlarız. Ayrıca Hızlı ve Öfkeli filmlerinin vaz geçilmez arabası 1970 Dodge Charger R/T modelinin sağlamlığı ve gücü asla unutulamaz. Filmlere özel hazırlanmış 5 özel araba listesi ile otomobil tutkunlarının anılarını canlandıralım dedik.

Filmlere Özel Hazırlanmış 5 Özel Araba

1 Geleceğe Dönüş – DeLorean DMC-12

1985 yılında zamana yolculuk temalı çekilen ve orjinal adı Back To The Future olan Geleceğe Dönüş filminde zaman makinesi olarak kullanılan martı kapılı DeLorean DMC-12 toplamda 9000 adet üretilmiş ve günümüzde hala yaklaşık 6500 adetinin kullanılmakta olduğu tahmin edilmektedir.

2 Ben Robot – Audi RSQ

Baş rolünde Will Smith’in yer aldığı 2004 yapımı Ben Robot filmi için özel olarak hazırlanan konsept otomobil Audi RSQ tasarımcılar ve mühendisleri tarafından ekstra özellikler katıldı.

3 Kara Şimşek – KITT

80’lerin efsanevi dizisi Kara Şimşek’te konuşabilen yapay zekalı arabanın ismi Kitt’ydi. Kara Şimşek dizisinde Kitt ile sahibi Michael Knight’ın başından geçen olaylar anlatılmaktadır.

4 James Bond – Aston Martin DB9 GT Bond Edition

James Bond – Aston Martin DB9 GT Bond Edition

2015 yılında gösterime giren James Bond Spectre filmi için DB9 GT modelini özel olarak uyarlayan İngiliz otomobil markası Aston Martin, ardından filmde kullandıkları aracı aynı zamanda özel olarak 150 adetlik sınırlı bir sayıda üreterek seçkin alıcılara satışa sundu.

5 Hızlı ve Öfkeli – 1970 Dodge Charger R/T

Hızlı ve Öfkeli serisi otomobil severler tarafından oldukça sevilen bir filmdir. Her serisinde onlarca lüks otomobil yer alırken bunların çoğunu kullanılmaz hale geldiği akıllarımıza kazınmıştır. Ama içlerinde en çok kullanılan ve sağlam olanı da 1970 Dodge Charger R/T modelidir.

2017 Carre Jant Modelleri