Haftanın Özeti – 1

0 701

Geride bıraktığımız hafta otomobil dünyası için yine hareketli geçti. Uzun zamandır merakla beklenen Istanbul Autoshow 2015 niyahet kapılarını otomobil tutkunlarına açtı. Mercedes-Benz Türk Autoshow 2015’te yeni araçlarını görücüye çıkardı. Camaro ise merakla beklenen 6. nesil 2016 modelini tanıttı. Detaylara ana başlıklarıyla haftanın özeti yazımızda yer verdik.

 • Wolfrace Jantları Türkiye’de Üretilecek

  1971 yılından bu yana İngiltere’nin lider alüminyum jant üretici Wolfrace, Eurosport serisi jantlarını yapmış olduğumuz anlaşma çerçevesinde Carre Wheel Çerkezköy üretim tesislerimizde üretmeye başlamız bulunmaktayız. Bayern, Raptor, Assassin, Munih, Genesis modelleri 15-20 inç ölçülerinde üretilecektir.

 • 2016 Model Camaro Görücüye Çıktı

  Otomobil tutukunlarının en beğendiği araba kesinlikte Camaro‘dur. Görünüşü ve gücü ile herkesi kendine hayran bırakan bu canavar 2016 model 6. nesilini geçtiğimiz günlerde görücüye çıkardı. Makyajında çok fazla değişiklik yapılmayan Camaro’da süspansiyon ve şaşide yapılan değişiklikler ile daha güçlü hale getirildi.

 • Mercedes-AMG GT Türkiye’de Görücüye Çıkıyor

  Otomobil tutkunlarının merakla beklediği İstanbul Autoshow 2015 22 Mayıs’ta kapılarını açtı. Onlarca lüks otomobil markası yeni modellerini burada sergiliyor. Bunlardan birisi de Mercedes-Benz Türk oldu. AMG GT modelini ilk kez fuarda görücüye çıkaran Mercedes aynı zamanda lüks segment sınıfında yer alan ve dünyanın en sessiz otomobili olma özelliğini taşıyan Mercedes Maybach S-Serisini de tanıtıyor.

 • Lastik Ölçüsü Nasıl Okunur ?

  Jantlarda olduğu gibi lastiklerde otomobil marka ve modellerine göre farklılıklar gösterebiliyor. Kesit genişliği, kesit oranı, lastik tipi, jant çapı, yük endeksi ve hız sembolü gibi değerler lastiklerin üzerinde yer alan ifadelerin ne anlama geldiğini bu yazımızda detaylı yer verdik.

 • Çelik Jant ve Alüminyum Jant Farkı

  Alüminyum alaşımlı jantlar çelik jantlara göre kolay işlenebilen, ciddi performans, yakıt tasarrufu, kalite ve sürüş deneyimi sağlamaktadır. Kolay işlenebilir olmasından dolayı istenilen şekillerde jantlar üretebilmek ve bunları farklı renklerde müşterilere sunabilmek alüminyum alaşımları jantları popüler hale getirdi. Çelik jant ve alüminyum jant arasındaki diğer farkları yazımızda okuyabilirsiniz.

 • 13 inç Jant Modelleri

  Carre Jantın 13 inç modellerini bir video ile bir araya getirdik.

 • 2015 Jant Modelleri

  2015 yılında Carre Jantın piyasaya yeni çıkan ve büyük ölçülere uyarlanan yep yeni jant modellerini bu yazımızda bulabilirsiniz.