Jant Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ? – Jant Rehberi

0 1.211

Jant Rehberi kategorimizde yayınlanmış olduğumuz ilk yazımızda jant satın almak isteyenlerin araçlarına uygun jant modelini seçmesine yardımcı olması için hazırlamış olduğumuz jant deneme hizmetimizden bahsetmiştik. Rehberimizin devam niteliğinde jant alırken dikkat edilmesi gereken diğer konuları bu yazımızda bir araya getirdik.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bulunan tüm araçlar farklı bijon adeti ve ölçü aralıklarına sahiptir. Jant seçimi yapmadan önce aracınızın uyumlu jant ölçülerinin yer aldığı genel araç jant aplikasyon listesinde aracınızın model ve üretim yılını bularak kontrol etmeniz gerekir.

Uluslararası E.T.R.T.O (The European Tyre and Rim Technical Organization ) standartlarına göre üretilen Carre Jantlar, ISO 9001, TSE ve GOST STANDART kalite sertifikalarına sahip olup 3 yıl garanti ile satışı yapılmaktadır.

jant alırken

Jant Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Sadece yetkili bayilerimizden satınalmanızı tavsiye ettiğimiz Carre Jantlarınızı uzun yıllar kullanabilmeniz için bazı ipuçlarını aşağıda bir araya getirdik.

  • Jant alırken, jantınızdan güvenli ve konforlu sonuç almak için uygun servislerde balans ayarı yaptırınız
  • Jantlarınızı mutlaka satın aldığınız servislerde orjinal bijon ve somunlarıyla taktırınız
  • Bijon ve somunu uygun tork değerinde sıktırınız
  • Jantlarınızın yüzeyini yakıcı ve darbeli unsurlardan (kaynak makinası, jet taşı motoru vb.) korumaya özen gösteriniz
  • Jantınızda meydana gelebilecek dönme veya yüzey bozukluğunu engellemek için bozuk satıhlı, çukurlu yada tümsekli yollarda aracınızı yüksek sürratle kullanmayınız
  • Kaza sonucun jantlarınızda medyana gelebilecek ezilme ve kırılmaları tamir ettirmeyiniz. Jantlarınızın üzerinde talaşlı işlem, kaynak veya doğrulma gibi tadilat işlemi yaptırmayınız
  • Jantlarınızın temizliğine aşındırıcı veya çizici temizlik maddeleri yada asit, benzin tiner veya gaz türü çözücüler kullanmayınız. Jantlarınızın temizliğini sadece duru su, sabun ve oto şampuanı ve uygun sünger veya fırça yardımı ile yapınız.
  • Jantlarınızın nakliyesinde mutlaka orjinal ambalajlarını kullanınız
  • Jantlarınızın parlak ve pürüzsüz boyasını uzun süre muhafaza edebilmeniz için, buzlanma sebebiyle tuz dökülmüş olan yollardan geçtiğinizde, jantlarınızı duru su ile temizleyiniz.

Video Kaynak: 8.Etap

Carre Wheels Bilgi; “Carre Wheels”, Kare Metal Form Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tescilli markasıdır. Kare Metal, Technocast Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (www.technocast.com.tr ) grup şirketidir. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde 13500 m2 arazi üzerine kurulu olup; 9500 m2 kapalı alanda üretimine devam etmektedir.