Güncel Jant Aplikasyon Listesi

1 1.930

Alüminyum alaşımlı jantlar otomobil üreticilerinin tercihlerine göre ET, PCD, Göbek Çapı, Somun yada Bijon gibi farklı ölçülere göre üretilmektedir. Carre Wheels gibi jant üreticileri otomobil marka ve modellerinin tercihlerine uygun şekilde ürettiği modellerini üretirler. Fakat bu modeller bazı durumlarda tüm araçlar ile uyumlu üretilmiyor yada belirli dönemlerde sınırlı sayıda üretiliyor.

Aracınıza uygun jant seçmeden önce ET, PCD, göbek çapı, bijon yada somun sayısı gibi ölçüleri bilmeniz gerekiyor. Otomobil piyasasında bu ölçüler Aplikasyon Listesi adı altında toplanmaktadır.

İlginizi Çekibilir;

Jant Seçimi Yaparken Karşılaşılan Hatalar

Birçok araç sahibi jantlarında bulunan aplikasyon değerlerini pek bilmez. Çok fazla ölçü olduğundan ve tüm araç modellerinde farklılıklar gösterdiğinden akılda kalıcılığı zor oluyor. Jant seçimi yapmadan önce aracınıza uygun olan aplikasyon ölçülerini öğrenerek bayinizden aracınıza doğru jantı satın almanızı tavsiye ediyoruz.

Wheel Fitment tarafından hazırlanan Aplikasyon Listesi sayesinde aracınızın marka ve modelinin üretim yılına uygun seçimini yaparak tavsiye edilen ölçüleri görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda jantların ebatlarına uygun lastik ölçüleride belirtilmektedir.

jant-aplikasyon

Wheel Fitment’e alternatif olarak Ako Jant tarafından hazırlanan Aplikasyon Listesine göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Jant Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?