Oto Ekspertiz Firmaları Artık Bir Arada

0 1.046

TUİK tarafından yayınlanan güncel rapora göre Şubat ayı itibariyle Türkiye’de kayıtlı 20 milyondan fazla araç bulunuyor. Bu araçların %53’ünü otomobiller oluşturuyor. Ülkemizde sıfır otomobil sayısı her geçen gün artış sağlarken beraberinde ikinci el otomobil satışlarını da yükseltiyor. Durum ikinci el otomobil satışı olunca akla ilk gelen oto ekspertiz firmaları oluyor.

İkinci el araç satın alımı dikkat ve önem arz eden bir konudur. Sıfır araçların belirli yıl ve km garantisi olduğundan yaşanacak her hangi bir sorun garanti kapsamında giderilmektedir. Fakat garanti süresi dolmuş ikinci el araçların satışı öncesinde kapsamlı bir ekspertiz raporu alınması sizin faydanıza olacaktır.

Oto ekspertizler istediğiniz aracı en detaylı şekilde sorgular bunu size rapor olarak sunar. Bu sorguların içersinden motor, fren, amortisör, arıza tespit ve boya kalınlık gibi testler yer almaktadır. Aynı zamanda değişen parça, km oynaması, kazası olup olmadığı, airback kontrolü gibi önemli kontroller ekspertiz raporlarında size sunulmaktadır. Ekspertiz raporu almadan araç satın almak size ileride büyük masraflara yol açabilir ve aracınızda ciddi arızalara yol açabilir.

Türkiye’de ekspertiz hizmeti veren firma sayısı her geçen gün artış sağlıyor ve ülke genelinde gittikçe yaygınlaşıyor. Artı ekspertiz firması bulmak zor değil fakat hizmet kalitesi hepsinde aynı olmuyor. Böyle durumlarda bu firmaları bir araya getiren siteler ihtiyaç duyuluyor. Yakın zamanda kurulan otoekspertiz.com 200’den fazla ekspertiz firmasını bir araya getirerek size en yakın ve en uygun servisi hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı oluyor. Aynı zamanda firmalar için hazırlanan tanıtım sayfası ile fiyat, değerlendirme ve servis puanı gibi özel içeriklere yer vererek doğru seçim yapmanızı sağlıyor.

oto-ekspertiz-firmalari

Günümüzde bu tarz hizmet veren siteleri etkin olarak kullanmak 2. el araç almak isteyen kişilere hem zaman kazancı hemde bütçesine en uygun ve doğru aracı bulmakta avantaj sağlmaktadır. Her geçen gün çoğalan oto ekspertiz firmaları siteye eklenerek bölgenizde bilmediğiniz yeni firmaları keşfetmenize yardımcı olur. Haberler bölümüne eklenen güncel yazılar ile ekspertiz konusunda detaylı bilgiye ve güncel rakamlara ulaşabilirsiz.

Oto Ekspertiz Firmaları