Sıfır ve İkinci El Otomobil Satışını Hızlandıran İpuçları

0 1.084

Günümüzde internet üzerinden sıfır ve ikinci el otomobil alım satımı yaygın hale geldi. İster bireysel olsun, isterse kurumsal oto galeriler olsun internet ortamından araç alım satımına büyük bir talep oluyor. Araç alım satımına uygun hazırlanan web siteleri alıcı ve satıcıyı aynı ortamda buluşturarak çeşit, fiyat, motor hacmi, yıl, km, ve yakıt türüne göre detaylı karşılaştırmalar sunarak alım satım işini daha kolay ve kullanışlı hale getirdi.

Her gün binlerce aracın alınıp satıldığı online otomobil pazarında alım satım işini hızlı, doğru ve güvenilir hale getirebilecek ipuçlarını yazımızda bir araya getirdik.

  • Aracınızı satmak için ilan sayısı fazla olan popüler siteleri tercih edin. Sıfır ve ikinci el otomobil satışında rakiplerine göre üyelerine birçok avantaj ve kolaylık sağlayan Oto.net son günlerde satış sürecini ciddi bir şekilde hızlandırdığı görülüyor.
  • Satacağınız aracın fotoğraflarının yüksek çözünürlüklü olmasına dikkat edin. Yükleyeceğiniz görseller kullanıcıların ilk dikkatini çeken unsur olacağından aracınızı ve detaylarını ön plana çıkaran açıları tercih edin.
  • Aracın bilgilerini detaylı olarak belirtin. Teknik donanımı, iç donanımı ve dış donanımı araç arayanların en çok dikkat ettiği özellikler arasında geliyor. Sadece birkaç cümlede ilanı özetleyen ilanlar her zaman güvensiz bir satış ortamı yaratmakta.
  • İlan vermeden önce detaylı karşılaştırma yapın. Her araç yaşı, yaptığı km ve kullanım durumuna göre farklı fiyatlarda satılabilir fakat aynı marka ve modeller arasında uçuk fiyat farkları alıcıların kafasını karıştırabilmektedir.
  • Satışı daha hızlı ve dikkat çekici hale getirmek için ilan verdiğiniz sitenin premium özelliklerinden yararlanın. Bu özellik ile verdiğiniz ilanlar ana sayfada yada arama sonuçlarında üst sıralarda çıkarak farkındalık yaratıyor.
  • İletişimde olun. Verdiğiniz ilan hakkında sizleri telefonlar arayacak yada mesaj atacak alıcıların sorularına hızlı, doğru ve dürüst cevaplar verin. Saklayacağınız bir kusur satış esnasında iptale kadar gidebilir.
  • Pazarlık payı bırakın. İlanda vereceğiniz fiyatın üstüne pazarlık payının olduğunu belirttiğinizde alıcıların dikkatini çekecek ve sizinle son fiyat için iletişime geçecektir.

Oto.net Hakkında

2013 yılında Yonca Ulusoy Zaimoğlu tarafından kurulan oto.net yaklaşık 1 yıl içerisinde hızlı bir büyüme sağlayarak sıfır ve ikinci el otomobil satışı yapan platformlar arasında yerini almaya başardı. Rakiplerine göre farklı satış yöntemleri geliştiren oto.net çevrimiçi ihale ve b2b araç satışı gerçekleştirebiliyor. Aynı zamanda canlı destek hizmeti sayesinde ilan verme süreci kolay hale geliyor.

oto-net