Sahibinden.com Geçici Numara Servisi Nedir ?

0 1.410

Aylık 30 milyon ziyaretçi ile Türkiye’nin en çok araç ilanı verilen sitesi sahibinde.com geçtiğimiz aylarda Geçici Numara servisini duyurdu.

Her gün ortalama 80 bin yeni ilanın verildiği sitede iletişim için telefon numarasını vermek neredeyse mecburi hale geliyor. Fakat birçok kişi kişisel telefon numarasını herkese açık bir yerde vermekten çekiniyor. Kullanıcılarına daha güvenli bir alım-satım ortamı sunmak isteyen sahibinden.com üzerinde yer alan ilanlara 0850 ile başlayan Geçici Numara seçeneğini ekleyerek kişisel numaraların gizlenmesini sağlıyor.

Ücretsiz olarak sunulan bu servis şimdilik yardımcı arayanlar, emlak ve vasıta kategorilerinde ilan veren bireysel üyelerimiz bu kategorilerde yayınladıkları tüm ilanlar için kullanabilecek.

İlana bakan kişiler telefon numarası yerinde sahibinden.com tarafından geçici olarak atanan ve 0850 ile başlayan bir numara görür. Bu numara sistemden tarafından 5 dakika süreliğine oluşturulur. Verilen süre sonunda arama yapmadığınız durumda yeni bir numara daha atanır. Atanan bu numara otomotik olarak ilan sahibinin kişisel numarasına yönlendirilerek konuşma sağlanıyor. İlan sahibi arayan kişinin numarasını görebilmektedir.

İlan sahibi dilerse geçici numara servisi kapatarak numarasının gözükmesini sağlayabilir. Bunun için ilanı düzenle seçeneğinden gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bu servisi eski ilanlarınız için de kullanabilirsiniz.

Detaylı bilgi için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.