Src Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

0 1.038

Her yıl Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından belirlenen tarihlerde gerçekleştirilen Mesleki Yeterlilik Sınavı (Src Sınavı) 2105 yılı içerisinde 3. kez gerçekleştirildi. 18 Ocak ve 4 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen src sınavlarının en sonuncusu 27 Haziran’da Türkiye genelinde toplam 10 ilde gerçekleştirildi.

Src Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

Her yıl belirli dönemlerde gerçekleştirilen src sınavı ile ilgili duyurular, bilgilendirmeler, sınav giriş belgeleri E-Devlet (https://www.turkiye.gov.tr/) sitesinden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına ait hizmetler listesinden yer alan Mesleki Yeterlilik İşlemleri bölümünden görüntüleyebilirsiniz.

src-1

Sınav sonuçları, sınavın gerçekleştiği tarihten itibiren yaklaşık 2 hafta içerisinde E-Devlet sitesinde yine Ulaştırma Bakanlığının Mesleki Yeterlilik İşlemleri bölümünde yer alan Sınav Sonuç Sorgulama bağlantısından girmiş olduğu sınav dönemi seçilerek görüntüleyebilir. E-Devlet şifresi olmayan ve sistemi kullanamayan kişiler kurs gördükleri Src Eğitim Kurumuna başvurarak öğrenebilirler.

İlginizi Çekebilir;

Src Sınav Tarihleri 2015