Src Sınav Tarihleri 2015

1 1.045

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından her yıl belirli dönemlerde düzenlenen Mesleki Yeterlilik Sınavı (Src Sınavı) 2015 yılında 3 kez gerçekleştirildi. 18 Ocak ve 4 Nisan’da gerçeleştirilen src sınavının sonuncusu geçtiğimiz günlerde 27 Haziran tarihinde gerçekleştirildi.

Talep yoğunluğuna göre ortalama 1 yada 2 ay arayla düzenlenen src sınavı geçtiğimiz yıl sadece 12 Temmuz tarihinde 1 kez düzenlenmişti. 2013 yılında 6 kez düzenlenen sınav, bir önceki yıl 8 kez düzenlenmişti. Türkiye genelinde İstanbul, Adana, Ankara, İzmir, Bursa, Trabzon, Antalya, Şanlıurfa, Samsun ve Sivas’ta düzenlenen src sınavlarında başarılı olmak için 50 sorudan en az 30 soruyu doğru cevaplayarak 60 puan almanız gerekiyor.

Src Sınav Tarihleri 2015 

27 Haziran tarihinde yapılan son src sıvanın bir sonraki tarihi önümüzdeki günlerde turkiye.gov.tr adresinde yer alan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı sayfası altında açıklanacaktır. Sınav başvuruları Src Eğitim Kursları tarafından belirlenecek tarihler içerisinde yapılmakta olup sınava girecek kişilerin belirlenen tarihlerde 35 TL olan sınav giriş ücretini Halk Bankasına yatırmaları gerekiyor.